PLAS KEQ MES ARTISTËVE/ ELSA LILA I VJEDH KËNGËN, GENTI LAKO: TURP

“Vjedhja” e këngëve ndërmjet artistëve nuk është më një çudi pasi e dëgjojmë shpesh të ndodhë këtë fenomen.

Këtë rradhë bëhet fjalë për Elsa Lilën e cila është akuzuar nga kompozitori i njohur Genti Lako ku sipas tij ka “vjedhur” këngën “Buzët më ishin tharë” e cila është produksion i Lakos e kënduar në formën origjinale nga Eranda Libohova.

Kjo këngën është sjellë në një version te modernizuar nga Elsa Lila dhe nga artisti italian Piero Fabrizi. Mesa duket ky përpunim i këngës është bërë pa lejen e Lakos i cili është shprehur i acaruar në një postim në rrjetet sociale.

“Miqtë e mi mbas zonja dhe zotrinj që më vodhën në serbi pa të drejta. Ma vodhën dhe këtë këngë.nuk i kam dhënë leje ta këndojë. Turp që e merr pa leje. As me vdek spo na lejn rehat”, shkruan Lako.