Milan – Inter ndahen në paqe pa gola

Nuk ka gola në derbin e Milanos.  Sfida mes kuqezinjëve dhe ziklatërve është mbyllur në shifrat e barabarta 0-0. Për 90 minuta lojë, asnjëra nga skuadrat nuk ka arritur të gjejë golin. Duke mbyllur takimin në paqe pa gola.

Rezultaten e tjera

  • Benvento – Verona 3:0
  • Kievo – Sasuolo 1:1
  • Milan – Inter 0:0
  • Torino – Krotone 4:1