Lulzim, je idiot apo çfarë?

Nga Erjon Braçe

Lulzim je idiot apo cfare?

Seriozisht e ke se, ne Bundestag je angazhuar per te shembur narkoshtetin ne Shqiperi?!

A je ne terezi?

Po si ka mundesi qe ti mendon se, Komisioni Evropian-ekzekutivi i Bashkimit Evropian, rekomandon celjen e negociatave me nje narkoshtet?!

Kur ka ndodhur qe BE te negocioje me nje narkoshtet?

Kurre!

Ti na fton te besojme kete?

Por bere mire qe fole nga ajo zyre!

Nuk ka njeri qe e sheh videon tende qe nuk kupton se, atje ke folur edhe nje here kunder Shqiperise, arritjeve te saj, reformes ne drejtesi e ne mbrojtje te te korruptuarve te drejtesise!

Eshte e qarte qyshkur ti thua se kerkon celjen e negociatave nga BE por me narkoshtetin shqiptar!!

Zgjidh Lulzim;

ose ti ke kerkuar te mos miratohet rekomandimi i Komisionit Evropian, ose ti ben idiotin dhe e ke zgjedhje me deshire kete!

Harroje ti se Komisioni Evropian negocion me nje narkoshtet!

Nuk genjen dot njeri me kete alibi!

Harroje ti qe ai komision, nuk ka informacion, te dhena, fakte, prova, analize mbi to, te cilat i ke ti dhe nuk i kane ata, madje mbi kete baze “paditurie” kane marre vendim qe te negocioje me Shqiperine!

Lere kete loder banale Lulzim!

Eshte e rende per ty!

Njesoj si tek ato kukullat ruse ku tregon njeren, por ajo tjetra brenda saj eshte ca me ndryshe.

Nuk e ben dot me ne Shqiperi kete loder te ndyre kunder ketij vendi!

Nuk ta ka borxh!

Perkundrazi, drejtesia edhe per ty si per kedo tjeter eshte borxhi qe duhet ti paguhet ketij vendi, populli!

Raporti qe publikohet neser eshte me i miri ne 28 vite per kete vend!

Uleret si i tille! Te mund! I mundur je, bashke me destabilizimin qe po kerkon!