LAJMI FUNDIT/ Tritol automjetit në Fier, plagosët rëndë shoferi

Një automjeti në lagjen “29 nëntori” të qytetit të Fierit i është vendosur një sasi lënde shpërthyese mbrëmjen e sotme, duke alarmuar banorët.

Shpërthimi i automjetit me targa AA 270 IV ka ndodhur gjatë kohës që ishte në lëvizje fare pranë qendrës së qytetit. Drejtuesi i automjetit, E.M, 38-vjeç, ka arritur të shpëtojë edhe pse shpërthimi ka qenë mjaft i fortë, pasi siç duket edhe nga fotot, makina është shkatërruar.

Drejtuesi i automjetit është transportuar në Spitalin e Fierit, ku po merr ndihmë mjekësore për plagët e marra në gjymtyrë. Ndihma e parë atij i është dhënë nga kalimtarët e rastit.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta policia dhe një zjarrfikëse e cila ka neutralizuar flakët.