Çerekfinalet e Champions/ FORMACIONET ZYRTARE

Dalin formacionet zyrtarë të dy ndeshjevë të cerekfinales.

Tek Juventusi do të mungojnë Benatia dhe Pjaniç të cilët janë të skualifikuar, kurse skuadra madrilene do të zbresë në fushe me formacionin titullar.

Juventus: Buffon; De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah; Douglas Costa, Khedira, Bentancur, Alex Sandro; Dybala, Higuain.

Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Kroos, Casemiro, Modric; Isco; Cristiano Ronaldo, Benzema.

Ne ndeshjen tjetër të cerekfinales dy formacionet do të zbresin në fushë me formacionet titullar. Tek Bajern do të vazhdoj të mungojë portieri titullar i kombetares gjermane Manuel Neuer.

Sevilla: David Soria, Jesus Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero, Pizarro, N’Zonzi, Sarabia, Vzzquez, Correa, Ben Yedder.

Bayern Munchen: Ulreich, Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat, Vidal, Javi Martinez, Thiago, Muller, Lewandowski, Ribery.