Juventus fiton dhe shkon +4 pike larg Napolit

Mbyllët me fitorën e Juventusit java e 30-të e kampionatit Italian. Ashtu siç pritej Juventusi fiton dhe largohet 4 pikë nga skuadra e Napolit.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1:1 me golat e Dybala dhe Bonuçit. Në fund të ndeshjës Juventusi arriti te shenoj dy gola me Cuadrado dhe Khedira.