Cristiano Ronaldo nuk luan kundër Las Palmas

Trajneri i Real Madritit, Zinedine Zidane dëshiron ta ketë portugezin 100% në formë kundër bardhezinjvë dhe për këtë arsye ai vendosi të mos e rrezikoj të shtunën në mbrëmje kundër Las Palmas, dukë shmangur kështu ndonjë dëmtim të mundshem në kampionat, ku, Reali është jashtë lojës për titull.

Francezi ka vendosur të mos grombullojë për ndeshjën e radhës kundër Las Palmas disa lojtarë të rëndësishëm si: Cristiano Ronaldo, Kroos, Marcelo, Ramos, Isco e Carvajal.

Kjo është lista e 19 lojtarëve të thirrur nga francezi për ndeshjen kundër Las Palmas:

Portierët: Keylor Navas, Casilla, Luca.
Mbrojtësit: Vallejo, Varane, Nacho, Theo, Achraf, Tejero.
Mesfushorët: Modric, Casemiro, Marcos Llorente, Asensio, Kovacic, Óscar.
Sulmuesit: Benzema, Bale, Lucas Vázquez, Borja.