LAJMET E FUNDIT

AKTUALITET

Humbi zgjedhjet/ Basha në Këshillin Kombëtar: Na mbështesin të gjithë shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar ka thënë se në sfidën që ka përpara e mbështesin të gjithë...

Votimi për drejtuesin e PD-së/ Zbulohen emrat që janë propozuar për Komisionin Zgjedhor, ja kryetari dhe anëtarët

Partia Demokratike pritet të shkojë në zgjedhje në 13 qershor për të vendosur për kryetarin e ri të partisë. Propozimi erdhi në mbledhjen e...

Kryesia merr VENDIMIN: Caktohet data e zgjedhjeve për kryetarin e ri e Partisë Demokratike

Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur sot datën e zgjedhjeve për kryetarin e kësaj force politike. Zgjedhjet për kryetarin e ri do të mbahen më...

“Ma premto që nuk do e veshësh më atë triko?”, Ardit Gjebrea si asnjëherë më parë, ulet në gjunjë në mes të emisionit

Të ftuara në “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare sot ishin disa vajza të cilat kanë surprizuar shoqen e tyre Olgerta....

‘Bastard, debil, ik hap krahun’! Shfaqet duke festuar, demokratët në kor kundër Bashës: Kemi humbur, na more më qafë (FOTO)

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shfaqur duke festuar, pavarësisht humbjes në zgjedhjet e 25 Prillit. “Me demokratët e Njësisë Nr. 8 në Tiranë....

Gjermania, lehtësime për udhëtimet/ Çfarë i duhet shtetasve shqiptarë!

Në Gjermani, incidenca e infektimit me Cov1d-19 është në rënie të vazhdueshme. Të premten ajo ra, për herë të parë pas dy muajsh, nën 100:...

Çfarë po ndodh në Rinas? Zbarkon avioni me 200 ushtarë amerikanë

Sapo ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, avioni me 200 ushtarë amerikanë, të cilët do t’i bashkohen stërvitjes së madhe që po mbahet në...

“Eliminohen radhët e gjata”, kryeministri Rama publikon pamjet dhe jep informacionin e rëndësishëm (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak çaste më parë një video në rrjetet sociale, ku tregon se si janë transformuar zyrat e Drejtorisë së...

“Do të hyjë në shërbim brenda vitit”, kryeministri Rama jep lajmin fantastik për gjithë shqiptarët (FOTO)

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pak çaste më parë disa pamje nga spitali i ri i Sëmundjeve të Brendshme, i cili tashmë do të...

Pensionistja në Lezhë e apasionuar pas leximit: Doja të vazhdoja shkollën, por më fejuan që 9-vjeç! Librat më zgjasin jetën

Biblioteka "Gjergj Fishta" në Lezhë është vendi më i preferuar për Pashke Tokrrin. Rrallë sheh në rrugët e këtij qyteti një grua me të...

GOSSIP

Dita E Sotme

Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1kmh
90 %
Mon
21 °
Tue
23 °
Wed
23 °
Thu
18 °
Fri
17 °

SHËNDETI

Nëse dëshiron të bësh një gjumë të rehatshëm, ja çfarë ushqimesh duhet të konsumosh para se të flesh

Ushqimet që konsumoni ndikojnë shumë në gjumin tuaj. Nëse bëni një gjumë të parehatshëm, këto...

Mos i injoroni, këto janë 6 sinjalet e trupit që të gjithë duhet t’i marrim seriozisht

Angazhimet e përditshme dhe shqetësimet e shpeshta janë të tilla që të humbasin mendjen edhe...

Informacion i rëndësishëm! Mësoni 6 mënyrat se si mollët mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Megjithëse ka dieta të njohura që nuk rekomandojnë të hani mollë për shkak të se...

Ju duhen vetëm 12 kokrra limon dhe hirrë, kjo është kura me efekt të menjëhershëm, lùfton këto probleme shëndetësore

Në ditët e nxehta të verës, limonatat me fruta të freskëta janë më të mirat...

E thonë shkencëtarët: Kjo lloj ecje ua shton 20 vite jetë

Instituti Kombëtar i Kërkimit Shëndetësor në Mbretërinë e Bashkuar publikoi një studim në Revistën Ndërkombëtare...

Artikujt E Veçuar

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com